Во живо

Македонија

Најнови вести

Сиљановска Давкова за тв 24: Меѓународен стандард ...

Гордана Сиљановска Давкова од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека не...

Калевска Ванчева за тв 24: Пописот ќе го прават пр...

Снежана Калевска Ванчева од СДСМ во емисијата 24 анализа во врска со пописот вели дека ќе добијат...

Кабинет на Жосеп Борел за тв24: ЕУ ќе додели 8 мил...

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ и потпретседател на ЕК, Жосеп Борел денеска се ...

Судење за „Таргет-Тврдина“: Уништената опрема за п...

Опремата со која се прислушувало во УБК чинела речиси милион ипол евра (1 418 897е) пред да биде ...

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека директорот на ФИТР сторил...

Итна оставка на потпретседателот на СДСМ и директор на Фондот за иновац...

Подготовки за попис - како ќе се попишат бездомнит...

Со одење на терен ДЗС и Министерството за труд и социјала ќе го прават пописот на бездомните лица...

Претседателот Пендаровски се надева на решение со ...

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборит...

Османи и Димитров остварија работна средба со Боре...

Македонија има јасна и неприкосновена ЕУ перспектива, а решение за деблокирање на процесот мора д...

Здравствените власти ја разгледуваат можноста за н...

Македонија ќе бара 200.000 вакцини од Кина. Станува збор за државната фармацевтска компанија &bdq...