Во живо

Македонија

Најнови вести

МОН: Заразени под 1 отсто од учениците и кадарот, ...

Министерството за образование и наука информира дека наставата продолжува да се одвива непречено,...

ФИТР ќе презентира резултати од Јавниот повик за ф...

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска ќе презентира резултати  од Јавниот по...

Димитров во Париз по поддршка за првата меѓувладин...

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров, денеска и утре престојува во работна ...

Почнува исплатата на октомвриските пензии

Oд денеска почнува етапната исплата на октомвриските  пензии. Пензиите ќе бидат исплатени пр...

Кинотеката ќе промовира ДВД-издание по повод Светс...

По повод Светскиот ден на аудиовизуелното наследство, кој годинава се одбележува под мотото &bdqu...

Седница на Советот на Град Скопје

Советот на Град Скопје денеска ќе ја одржи својата педесет и седма седница. На дневен ред на ова ...

Сончево со мала облачност и магла по котлините

Сончево време со мала доумерена облачност, во западните делови и магла наутро по одделни котлини,...

Барањата за апанажа на функционерите на кои им пре...

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска ќе ги разгледува барањата за о...

Се отвора нов пункт за КОВИД-тестирање, измените н...

Утрово, во 7:30 часот, во близина на Министерството за здравство и Институтот за јавно здравје, т...