Зимскиот распуст продолжен до 23 јануари

12.01.2017 | 20:41
Прочитано: 135971

Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо на 18 јануари распустот е продолжен до 23 јануари, ваква одлука донесе комисијата за заразни болести. Ваквата одлука е прифатена и е донесена поради намалениот број на грипосани граѓани од таа возраст. Со цел да се намали бројката на грипосани граѓани од вечерва ќе се врши дезинфекција на јавните автобуси.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.