Жена се соблече топлес на гласачкото место на кое гласаше чешкиот претседател

12.01.2018 | 19:08
Прочитано: 1218

Жена се обиде да го спречи чешкиот претседател Милош Земан да го оствари своето право на глас за време на претседателските избори во земјата.

На видеото што го објавија чешките медиуми може да се види дека жената  се соблекува топлес и  довикува погрдни зборови против Земан, но таа веднаш е совладана од страна на обезбедувањето.

Земан веднаш го напушти  гласачкото место,  откако ситуацијата беше ставена под контрола чешкиот претседател се вратил и  го остварил своето право на глас.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.