Ждрепка, ЛЕ: Јунајтед го доби најпосакуваниот противник во полуфиналето

21.04.2017 | 13:24
Прочитано: 5430

По извлечените парови за Лигата на шампионите, се одржа и ждрепката за полуфиналните двојки во второто по квалитет фудбалско натпреварување, Лигата на Европа.

Ждрепката посака во полуфиналето да гледаме холандско-француска пресмтка, Ајакс против Лион, а главниот фаворит за титулата Манчестер Јунајтед за противник ја има шпанска Селта Виго.

Првите натпревари од полуфиналето ќе се одиграат во четврток на 4-ти мај, додека возвратните се предвидени за седум дена подоцна. Големото финале се игра во Кардиф на 24-ти мај во Стокхлом.

Во Лигата на шампионите, за место во финалето битка ќе водат мадридските Реал и Атлетико, но и Монако против Јувентус.

 

Слаѓан Ивковиќ
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.