Зголемена фреквенција на возила на граничните премини

10.08.2018 | 18:32
Прочитано: 585

На граничните премини од македонска страна има зголемена фреквенција за влез и излез од државата, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Зголемување на интензитетот на сообраќајот, како што се наведува во соопштението, има и на патните правци надвор од градските средини.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.