Земјотрес со магнитуда од 5 степени на Родос

02.09.2017 | 10:41
Прочитано: 3030

Земјотрес со магнитуда од 5 степени е регистриран на грчкиот остров Родос, но нема информации за настрадани или за штети, пренесе Асошиејтед прес цитирајќи ги грчките власти.

Епицентарот на земјотресот бил во морето кај Родос, соопшти институтот по геофизика во Атина.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.