Земјотрес со интензитет од 4,8 степени регистриран на Закинтос

22.02.2018 | 10:05
Прочитано: 653

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени според Рихтеровата скала синоќа е регистриран западно од грчкиот остров Закинтос, соопшти атинскиот Институт за геодинамика.

Епицентарот на земјотресот бил во Јонско Море западно од Закинтос, на длабочина од пет километри.

Се уште нема информации за евентуално повредени лица или причинета материјална штета.

Закинтос е познат по честите земјотреси и на островот има строги правила за градење.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.