Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

13.10.2017 | 08:48
Прочитано: 1601

Земјотрес со интензитет од 3,8 степени, според Рихтеровата скала, утрово беше регистриран на грчкиот остров Крит.

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, .

Нема податоци за материјални штети или жртви.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.