Заврши амандманската расправа на комисијата за буџетот

07.12.2017 | 20:24
Прочитано: 1165

Комисијата за финансирање на буџет, заврши со амандманската расправа за буџетот за 2018-та. Опозицијата ја бојкотираше комисијата.

Од вкупно поднесените 279 амандмани беа прифатени 4 од ВМРО-ДПМНЕ и 2 од БЕСА. В сабота, државната каса оди на проверка на законодавно-правната комисија, а потоа буџетот ќе се врати во Владата.

Владата има пет дена, да ги вметне амандманите и повторно да го врати буџетот во Собранието.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.