17.12.2017 - 15:48
Тројца нови членови американски, јапонски и руски астронаут денеска полетаа од Казахстан кон Меѓународната вселенска станица. Командантот Антон...
17.12.2017 - 15:42
Египетските власти повторно ја отворија древната библиотека во манастирот Света Катарина, што се наоѓа во јужниот дел на Синај. Библиотеката во...
17.12.2017 - 14:00
По 171 година откако е пратена првата телеграма од Брисел до Антверпен, белгиската служба за испраќање на телеграми наскоро ќе престане со работа....
13.12.2017 - 15:23
Студент од Хонг Конг по име Чан Кај-Хо е победник на натпревар во „неправење ништо“ којшто се одржа во тајванскиот глевен град Тајпеј. Необичниот...
12.12.2017 - 15:30
Американски војник, кој пред повеќе од половина век дезертирал во Северна Кореја и таму останал речиси 40 години, почина во Јапонија на 77-годишна...
07.12.2017 - 19:33
Доколку сакате поразлична забава пред големата вечерна прославата за новата година, ние имаме одличен предлог за вас! Во комплексот Mакедонско село...
05.12.2017 - 13:55
Нетфликс соопшти дека последната шеста сезона од ТВ серијата „Куќа од карти" ќе се снима следната година, но без главната ѕвезда - Кевин Спејси, кој...
02.12.2017 - 14:00
Во САД е родено првото бебе од трансплантирана матка, соопшти болницата во Тексас во која е родено бебето. Жената, која е родена без матка, се породи...