13.03.2018 - 11:38
Диригентот на Метрополитен опера, Џејмс Левин, еден од најпознатите фигури во класичната музика, доби отказ откако истрагата пронашла докази за...
10.03.2018 - 20:52
Легендарниот американски актер Чак Норис доби споменик во Загреб, кој беше откриен синоќа на полноќ, по огномет и организирано славење на неговиот 78...
07.03.2018 - 15:34
На западниот австралиски брег е пронајдена можеби најстарата порака во шише. Напишана е на германски, а била фрлена во Индискиот Океан пред 132...
28.02.2018 - 15:42
Египетското Министерство за антиквитети соопшти дека во близина на градот Миња по долината на Нил, јужно од Каиро, е откриена древна некропола....
26.02.2018 - 16:18
Снегот, кој ретко паѓа во Рим, денеска ги намами надвор не само децата, туку и свештениците од Ватикан кои се маваа со снежни топки на плоштадот „...
26.02.2018 - 11:28
Британскиот футуролог Иан Пирсон тврди дека луѓето родени по 1970 година, ќе можат до 2050 да станат бесмртни, објави „Дејли Мејл“. Инженерот и...
23.02.2018 - 15:13
Американската радио водителка Кесиди Проктор во својата утринска емисија го пренесуваше своето - породување „во живо“. Водителката од Сент Луис,...
23.02.2018 - 14:09
Шпанската полиција којашто е во потрага по Карлес Пуџдемон, за малку ќе уапсеше негов двојник - комичар кој се облекол како поранешниот каталонски...