08.02.2018 - 10:50
Мексикански инспектори пронашле младенче од тигар во пакет испратен по брза пошта. Како што наведуваат локалните медиуми, никој не претпоставувал...
07.02.2018 - 16:00
Единаесетгодишно девојче од Шпанија родила здраво машко бебе, откако  била  хоспитализирана поради болки во стомакот. Подоцна се покажало...
05.02.2018 - 10:39
Саули Нинисто (69) е првиот фински претседател кој станал татко додека ја извршувал таа функција, соопшти неговиот Кабинет. Сопругата на Нинисто,...
30.01.2018 - 11:41
Геј двојка успеа да го регистрира својот брак во Русија, прв во руската историја, но Министерството за внатрешни работи тоа го објасни како „...
28.01.2018 - 16:26
Блиндираниот Мерцедец-Бенз 770K Grosser Open Tourer од 1939 година, во сопственост на Адолф Хителр, не се продаде на аукција овој викенд. Иако...
27.01.2018 - 13:08
Дванаесет камили беа дисквалификувани на натпреварот за убавина во рамките на фестивалот Камила, кој се одржува во Саудиска Арабија секоја година во...
26.01.2018 - 12:44
На улиците на шведскиот главен град Стокхолм, се појавија јавни автобуси кои се управуваат самостојно, без возач. Автобусите сообраќаат по однапред...
25.01.2018 - 13:39
Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер (73) оваа есен ќе се жени по петти пат, а негова избраничка овојпат е 25 години помладата Јужнокорејка...