23.04.2018 - 14:34
Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со војводата Вилијам. Војвотката Кејт (36), пред бракот позната како...
23.04.2018 - 10:27
Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, денеска е пренесена во една приватна болница во Лондон каде ќе се породи...
23.04.2018 - 09:31
Редок постер со Елвис Присли од 1955 година, беше продаден на аукција во Северна Каролина за 42.500 долари, соопшти аукциската куќа „Херитиџ Окшнс“,...
22.04.2018 - 14:56
Најстариот жител на планетата, Јапонката Наби Таџима, почина на 117 години во болница на островот Кикај. Таџима живееше во дом за стари лица, а во...
21.04.2018 - 13:03
Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Кало соопштија дека успеале да ја спречат продажбата на куклата „Фрида Барби“ до завршување на...
19.04.2018 - 12:12
Германската подморница со која, според теоретичарите на заговори, Адолф Хитлер пребегал во Јужна Америка по Втората светска војна, пронајдена е...
06.04.2018 - 14:11
По пауза од 35 години во Саудиска Арабија повторно ќе може да се ужива во филмови на големото платно, а компанијата „АМЦ“ во следните пет години ќе...
04.04.2018 - 13:35
Позајмување на познатата уметничка слика „Мона Лиза“ од Леонардо да Винчи, на друг музеј, би чинело меѓу 30 и 35 милиони евра за три месеци, соопшти...