29.04.2018 - 15:43
Во Чешка е  изграден  подземен бункер на два спрата, а конструиран е во него луѓето да можат да живеат и до 10 години без излегување на...
29.04.2018 - 13:11
Садницата храст, што францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот ја донесе како подарок на американскиот претседател Доналд Трамп и која...
28.04.2018 - 18:14
Гвадалупе Паласиос има 96 години, но таа  дури и не размислува за откажување од своите амбиции. Таа почна да посетува настава во средно училиште...
28.04.2018 - 18:08
Венеција постави привремени капии на краевите на два моста со цел да го контролира приливот на туристи и да врати доколку пристигнат во преголем број...
24.04.2018 - 17:41
Принцезата Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, на 2 на мај ќе наполни три години, а Англичаните коментираат...
24.04.2018 - 10:25
Француската полиција го пронајде украденото балсамирано срце на кралицата Ан од Бретања која живеела во 16. век. Археолошкиот артефакт кој минатата...
23.04.2018 - 18:54
Традиционално, војводата и војвотката од Кембриџ го покажаа синот кој се роди денеска во 11 часот. Кејт беше примена во болницата Свети Мери рано...
23.04.2018 - 14:34
Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со војводата Вилијам. Војвотката Кејт (36), пред бракот позната како...