16.08.2012 - 11:30
Џек од Бостон одлучил на несекојдневен  начин да ја запроси својата девојка Тереза. Наговорил потполни странци да и даваат по еден цвет на улица...
16.08.2012 - 10:41
Кајлаш Синг го нарекуваат „најсмрдливиот човек на светот“ поради неговиот специфичен рекорд – 38 години поминати без да се избања.   ...
16.08.2012 - 10:31
Низ улиците на централната кинеска провинција Линџианг поминал мотор кој превезувал Не 1, не 2, не 3... туку дури 8 луѓе.   Според изјавите на...
16.08.2012 - 10:01
Севернокорејските власти ја укинаа забраната, воведена во ’90-те години од минатиот век, со која на жените не им беше дозволено да возат велосипед,...
15.08.2012 - 21:06
Рускиот претседател Владимир Путин докажа дека го вреднува успехот на руските спортисти и им се заблагодарил поради нивното претставување на Русија...
15.08.2012 - 13:06
Во Дубаи ќе никне уште еден облакодер - овој пат тој ќе наликува на полумесечина. Изградбата е неверојатно тешка, гледано од архитектонска гледна...
15.08.2012 - 11:01
Кога би постоела титула „Татко на столетието“, американецот Рик ван Бик би бил нејзин горд сопственик.   Овој грижлив татко од Мичиген, од љубов...
15.08.2012 - 10:42
Преку ден базен, а навечер ноќен клуб. Овој е најнов вид на клуб кој е под вода. Се работи за огромен базен кој навечер се трансформира во подводен...