11.09.2012 - 11:16
Емили и нејзиниот сопруг Мајк неможат да имаат деца, бидејќи на Емили и бил дијагностициран рак на грлото на матката. Но токму кога и било најтешко,...
11.09.2012 - 10:46
Естонскиот весник Ести Експрес предизвика лавина од критики низ целиот свет откако објави реклама за таблети за слабеење кои ветуваат дека ќе...
09.09.2012 - 12:56
Американка на пазар во државата Вирџинија за 50 долари купила слика што и се допаднала, а за која подоцна се утврдило дека е дело на францускиот...
09.09.2012 - 12:33
Библијата која му припаѓала на Елвис Присли е продадена на аукција во Манчестер за 59.000 фунти. Библијата ја добил на подарок од вујко му Вестер и...
09.09.2012 - 08:23
Светлосното шоу со огнометот и музиката во Владивосток, каде се оддржува самитот на Азијско-пацифичката економска соработка, организаторите ги коштал...
09.09.2012 - 08:14
Томас Бити (38), првиот бремен маж на светот, сака да има и четврто дете, пишува англиски Мирор.   Пред четири години тој ја шокираше јавноста...
09.09.2012 - 07:21
Кој би рекол дека еден од најпознатите духовни учители на светот еден ден ќе расте на дрво? Кинескиот фармер Хао Сијанџанг, кој дошол на идеја да...
08.09.2012 - 20:33
Летниковецот на Силвио Берлускони на Сардинија, местото каде екс италијанскиот премиер ги одржуваше познатите забави со манекенките, повторно во...