17.09.2012 - 10:43
Мачор тајно се воврел во коферот на својата сопственичка и отпатувал со неа на Флорида. Еднаш годишно Етел Мејз со авион патува на Флорида, а за тоа...
17.09.2012 - 09:59
Во последно време се поголем број професионални и аматерски филмски работници се интересираат за темата стареење. Неодамна, Американецот Ноа...
16.09.2012 - 10:11
Воодушевувачка глетка можеше да се види над кањонот Деханг во Кина додека 350 метри над земјата на јаже лежи маж преку кој минува друг и на тој начин...
16.09.2012 - 09:08
Љубљанскиот дневен весник Дневник објави приказна од анонимен брачен пар кој тврди дека нивниот лекар бил изненаден кога морал да им напише упат за...
15.09.2012 - 12:00
Возач од Велика Британија кој на ЈуТјуб се претставува како „baconmoose“, однел на суд 137 долари собрани во оригами фигури на свињи и сместени во...
15.09.2012 - 10:08
Новинар на Шангај Ивнинг Пост бил на тајна задача и притоа  вработен во фабрика која произведува Ајфон во Кина. Објавил детална репортажа за...
14.09.2012 - 12:41
Неверојатна сцена како од филм се случувала во средата на улиците на Лос Анџелес кога крадци на банка, мислејќи дека на тој начин ќе се извлечат или...
14.09.2012 - 11:19
Кинеските власти се загрижени поради се почестите тепачки на меѓународните летови овој месец.    Најсериозната се случила во авионот на...