12.05.2018 - 18:47
Светски познатиот моден креатор Карл Лагерфилд, кој е роден во Хамбург, изјави дека планира да се откаже од германското државјанство бидејќи ја „...
09.05.2018 - 15:16
Вилата Извор или како што ја нарекуваат локалните жители и работниците во Националниот парк Плитвице - „Објект 99“, е сместена далеку од погледите,...
08.05.2018 - 14:34
Цените на ванилата во изминатите две години се зголемија, по што овој сладок зачин моментно чини повеќе од среброто. За еден килограм ванила потребни...
07.05.2018 - 10:34
Тајландската авиокомпанија „Таи Ервејз" му наплатила поскапа авионска карта на еден патник, бидејќи имал предолго име, објави „Бангкок пост". Имено,...
03.05.2018 - 21:06
Хигиеничар вработен на меѓународниот аеродром „Инчон“ во Јужна Кореја во канта за ѓубре пронашол вистинско богатство, но наверојатно нема да добие...
03.05.2018 - 10:34
Продукциската куќа Парамаунт Пикчрс ја најави филмуваната верзија на цртната серија „Дора истражувачката“, со младата глумица Изабела Монер во...
02.05.2018 - 14:10
Индискиот Врховен суд побара од Владата да обезбеди странска помош, за решавање на проблемот со бојата на храмот Таџ Махал. „Иако имате експертиза,...
02.05.2018 - 10:44
Францускиот премиер Емануел Макрон направи лапсус и сопругата на австралискиот премиер Луси Турнбул ја нарече „вкусна“. Макрон за време на заедничка...