15.05.2018 - 12:43
Тимот од Јутуб каналот Кромбат го посети  големиот напуштен подземен воен аеродром Жељава, кој се наоѓа на границата на Хрватска со Босна и...
13.05.2018 - 15:40
Во белградска населба синоќа е фатена европска сива волчица. Се уште не е познато од каде дошла и како завршила на белградските улици, но веројатно...
12.05.2018 - 18:47
Светски познатиот моден креатор Карл Лагерфилд, кој е роден во Хамбург, изјави дека планира да се откаже од германското државјанство бидејќи ја „...
09.05.2018 - 15:16
Вилата Извор или како што ја нарекуваат локалните жители и работниците во Националниот парк Плитвице - „Објект 99“, е сместена далеку од погледите,...
08.05.2018 - 14:34
Цените на ванилата во изминатите две години се зголемија, по што овој сладок зачин моментно чини повеќе од среброто. За еден килограм ванила потребни...
07.05.2018 - 10:34
Тајландската авиокомпанија „Таи Ервејз" му наплатила поскапа авионска карта на еден патник, бидејќи имал предолго име, објави „Бангкок пост". Имено,...
03.05.2018 - 21:06
Хигиеничар вработен на меѓународниот аеродром „Инчон“ во Јужна Кореја во канта за ѓубре пронашол вистинско богатство, но наверојатно нема да добие...
03.05.2018 - 10:34
Продукциската куќа Парамаунт Пикчрс ја најави филмуваната верзија на цртната серија „Дора истражувачката“, со младата глумица Изабела Монер во...