Законот за јазиците повторно пред пратениците

14.03.2018 | 12:39
Прочитано: 1284

Законот за употреба на јазиците денеска повторно ќе се најде пред пратениците. Ова е договорено на вчерашната координација кај претседателот на Собранието, Талат Џафери, меѓу координаторите на пратеничките групи.

Сепак,  уште е неизвесно што ќе се случува на денешната седница во Собранието имајќи го во предвид инсистирањето на опозицијата собранискиот спикер согласно деловникот да отвори амандманска расправа.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.