Загина младинскиот репрезентативец Филип Лазаревски

14.04.2017 | 18:08
Прочитано: 119466
Филип Лазаревски, младинскиот репрезентативец на Македонија (У-15) и член на Академија Пандев го загуби животот во сообраќајна несреќа.
 
Сообраќајна несреќа која што се случила ноќеска ја завеа Струмица во црно, во неа загина младиот фудбалер на Акадамеија Пандев Филип Лазаревски. Уште едно лице заедно со Лазаревски се возеле на мотор по што дошло до трагедија. Инаку Лазаревски важеше за еден од најперспективните фудбалери на Академија Пандев.
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.