Заев: Во 2018 година Македонија има шанси да почне преговори со Европската унија

23.09.2017 | 14:04
Прочитано: 3935

Во Македонија веќе се чувтсвуваат пријателските односи. Во 2018 година сметам дека земјата има шанси да почне преговори со Европската унија, изјави премиерот Зоран Заев во интервју за Гласот на Америка.

Македонија има поддршка од САД за  влез НАТО додаде Заев.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.