Заев: Утврдивме опција што може да биде прифатлива за двете страни

17.05.2018 | 19:01
Прочитано: 4649

Софија како историски исчекор за Скопје и Атина. Премиерот на Македонија Заев денеска обелодени дека постои заеднички прифатливо решение за името, без да открие детали за можните солуции.

Ципрас беше малку порезервиран и рече дека се уште не може да се зборува за договор но потенцираше дека е направен прогрес.

Предлогот ќе биде претставен во Македонија и во Грција по што Владите и политичките водства на двете земји ќе се огласат за можниот консензус.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.