Заев од турската влада побара квоти за извоз на телешко и јагнешко месо од Македонија

12.02.2018 | 18:44
Прочитано: 3666

Премиерот Заев кој е во официјална посета на република Турција од заедничката прес конференција со турскиот премиер Јилдирим кажа дека од Турција ќе побара квоти за извоз на јагнешко и телешко месо од македонија.

Претходно премиерот најави и дека концесионерот на македонските аеродроми тускиот ТАВ ќе инвестира 45 милиони евра во домашни инсфраструктурни проекти.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.