Заев: Нема патриотизам на празен стомак - Мицкоски: Реалноста е нешто сосема друго

23.05.2018 | 21:37
Прочитано: 9387

На вечерашниот ТВ дуел премиерот Зоран Заев со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски повтори дека остануваат посветени да ја внесат Македонија во ЕУ и НАТО. Со самото тоа би се подобрил животот на сите граѓаните.  Заев кажа дека нема патриотизам на празен стомак.

За Мицкоски пак ова не води во добар правец, и додава дека се води егзибиционистички целиот процес. Исто така, вели дека не е спасено достоинството, туку процесот е урнисан.

Тој кажа дека на државата најголем капитал е народот, кој Заев според него го потценил.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека џабе министерот за надворешни работи, Никола Димитров бара мудрост, сепак реалноста е нешто сосема друго.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.