Заев: Македонија влегува во НАТО и чекори кон ЕУ

12.07.2018 | 20:08
Прочитано: 1184

 

Да си честитаме и да славиме, одиме напред, Македонија влегува во НАТО и чекори кон Европската унија, изјави попладнево премиерот Зоран Заев на прес-конференција во Брисел по повод поканата Република Македонија да биде членка на НАТО.


 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.