Вуди Харелсон во новото продолжение на „Војна на ѕвездите“

07.01.2017 | 19:18
Прочитано: 3379

Актерот Вуди Харелсон најверојатно ќе има улога во следниот филм „Војна на ѕвездите“.

Иако преговорите се уште се во рана фаза, Харелсон е првиот избор за Хан Соло во „Војна на ѕвездите“, во кој ќе играат и Доналд Гловер и Емилија Кларк, а режијата е на Фил Лорд и Крис Милер.

Продуцентки на филмот се Кетлин Кенеди и Алисон Ширмур. Харелсон и Ширмур соработуваа во филмот „Игра на гладта“.

Премиерата на новото продолжение на „Војна на ѕвездите“ е предвидена за 25 мај 2018 година.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.