Вучиќ во посета на Kосово: Не смееме да бидеме помалку на земјата на која некогаш сме живееле

20.01.2018 | 17:33
Прочитано: 5192

 

Српскиот претседател Александар Вучиќ во посета на Косово. Им порача на Србите на Косово дека мораат да останат и да опстанат на своите огништа, со понатамошна и поголема помош од државата.

Вучиќ на Албанците им порача дека, без оглед на различните интереси, Србија сака и ќе направи се да го зачува мирот и да ги реши несогласувањата.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.