Вучиќ изрази сочувство за загинатите рудари

12.09.2017 | 20:53
Прочитано: 3263

Српскиот премиер Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на загинатите рудари на денешното јавно обраќање на државната телевизија. Тој потенцираше дека Србија се соочува со недостаток на работна сила и затоа мора да увезува работници однадвор.

„Никој не сака да работи во Србија, па ние мораме да земаме работници однадвор да работат тука и за нас“ - истакна тој.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.