Вториот дел на Аватар ќе се снима наесен

05.04.2017 | 12:50
Прочитано: 2070

Долгоочекуваните продолженија на филмот на Џејмс Камерон од 2009 година, официјално ќе биде во продукција оваа година, филмот Аватар ќе се снима наесен, потврди и актерката, Сигурни Вивер.

Камерон изјави минатата година дека има планови за четири продолженија на филмот „Аватар“.

И покрај тоа што Камерон тврдеше минатиот месец, дека до 2018 година нема да стигне новиот проект „Аватар2“, ѕвездата на филмот „Осмиот патник“ рече дека продукцијата почнува пред крајот на годината. 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.