Времето денеска: Облачно со повремен дожд

08.11.2017 | 10:01
Прочитано: 732

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на места пообилни, особено во јужните делови.

Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот од запад облачноста ќе се намалува.

Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до 12 степени.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.