Вредноста на биткоинтот првпат над 19.000 долари

16.12.2017 | 23:43
Прочитано: 2041

Курсот на биткоинтот првпат го премина прагот од 19.000 американски долари откако неговата вредност се зголеми за 8,2 отсто, соопшти електронската берза за криптовалути „Коиндеск“ (Coindesk).

На крајот на ноември вредноста на биткоинтот првпат се искачи над 10.000 долари и оттогаш е во постојан раст.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.