Вработените во МПМ на протест, велат дека се прави чистка на новинари

20.04.2017 | 14:26
Прочитано: 5829

Вработените во весниците на МПМ, „Дневник“, „Утрински“ и „Вест“  спонтано се собраа на протест пред редакциите за да искажат револт од најновите случувања во компанијата.

Утринава добиле мејл со кој им се наложува да се пријават и да испратат биографија за вработување во новата фирма ќерка на МПМ, „Медиа принт ДООЕЛ“. Новинарите нема да конкурираат на огласот и бараат  менаџментот да им објасни дали компанијата оди во стечај и каква ќе биде нивната судбина.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.