Вработените на „Трансмет” на протести пред СЈО поради процесот против Кочан

20.03.2017 | 18:42
Прочитано: 8427
Вработените во „Трансмет“ и денеска организираа протест како незадовоство од одлуката на апелациониот суд кој го потврди притворот за бизнисменот и сопственик на фирмата Сеад Кочан.  
Денеска, намето пред Апелациониот суд, протестот беше пред Специјалното јавно обвинителство кое го отвори предметот „Труст“ во кој Кочан е првоосомничен. вработените ја блокираа улицата пред СЈО со камиони на „Трансмет“ и побараа „Правда за Сеад“ и „Слобода за Сеад“. 
 
Најавија дека протестите ќе продолжат и во наредните денови од 13 часот, но на различни локации. 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.