Во велешко се снима филмот „Здивот на ангелот“

06.09.2017 | 15:33
Прочитано: 4013

Во продукција на „Орион продакшн“, меѓународната филмска екипа финансирана од Македонската агенција за филм, во околината на Велес го снима филмот „Здивот на ангелот“ во сценарио и режија на Јани Бојаџи.

Во оваа современа тема, главните улоги ги толкуваат Љупчо Тодоровски Упа, Младен Крстевски, Мето Јовановски. Во моментов се снима во атарот на село Поменово, општина Чашка.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.