Во сообраќајна несреќа во Турција загинаа 13 лица

13.03.2018 | 09:53
Прочитано: 1246

Најмалку 13 луѓе загинаа откако автобус се запали откако удри во камион, јави турската новинска агенција Анадолија.

Автобусот удрил во камион, кој стоел на кривина на автопатот во турската провинција Корум.

Во инцидентот неколку луѓе се повредени и хоспитализирани, но нема информации за нивната состојба.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.