Во Сирија денеска ќе влезат инспекторите за хемиско оружје

17.04.2018 | 12:52
Прочитано: 1098

Официјална Москва соопшти дека инспекторите за хемиско оружје денеска треба да влезат во Сирија по наводниот хемиски напад.

Меѓународниот тим се наоѓа во Сирија уште од саботата, но немаше дозвола за пристап до градот Дума.

Сирија негира дека имало каков било хемиски напад во градот, а Русија ги обвини САД дека го измислиле и исценирале хемискиот напад.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.