Во Шкотска невремето донесе снег, во Франција поплави

12.06.2018 | 09:38
Прочитано: 1827

Шкотска се соочи со силнo невреме кое донесе грмежи, град, поплави, дури и снег во јуни.
Поплави предизвикани од силни врнежи носеле автомобили во градот Берзден, додека во Лензија гром погодил куќа и ја запалил.

На патиштата сообраќајот е отежнат особено на автопатот А9 недалеку од градот Стерлинг каде имало силни наноси од снег. Невремето во Европа ја погоди и Франција која се соочува со големи поплави во градовите на југот од земјата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.