Во преполна судница – почна повторното судење за „Монструм“

16.05.2018 | 17:34
Прочитано: 1258

Во преполна судница, започна повтореното судење за предметот „Монструм“. Случајот „Монструм“ за масакрот кај Смилковското езеро од минатиот месец е во рацете на СЈО. Обвинителката Фатиме Фетаи рече дека ќе поднесат нови докази и ќе бараат измени на обвинението.

Роднините на убиените момчиња со солзи во очите ја слушаа обвинителката. Обвинетиот Агим Исмаиловиќ во повторената постапка за петкратното убиство кај Смилковското езеро се колнеше дека не го извршил убиството. 


Христина Беловска
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.