Во Косово приведени 11 Срби и Руси за илегален прмин на границата

09.08.2017 | 12:37
Прочитано: 3598

Косовската полиција доцна синоќа  привела 11 лица, државјани на Србија и Русија, под обвинение за илегално преминување на границата на Косово.

Полицијата не го соопшти нивниот идентитет, но нагласи дека меѓу уапсените има петмина мажи и шест жени.

Најмладиот меѓу уапсените е на возраст од 15, а највозрасниот на 51 година.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.