Во две операции во Турција приведени 93 осомничени членови на ИД

10.11.2017 | 16:01
Прочитано: 1269

Турската полиција приведе 82 осомничени членови на Исламска држава во операција во Истанбул.

Приведените се странски државјани кои чувствувале воени акции на страна на ИД или планирале наскоро да заминат во Сирија.

Додека во втората антитерористичка акција во јужниот град Адана се приведени 11 осомничени припадници на ИД.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.