Во белградска населба е пронајдена европска сива волчица

13.05.2018 | 15:40
Прочитано: 4538

Во белградска населба синоќа е фатена европска сива волчица.

Се уште не е познато од каде дошла и како завршила на белградските улици, но веројатно тоа ќе го потврди истрагата на српското Министерство за внатрешни работи.

Волчицата не покажала агресивност. Според првичните проценки таа е во одлична здравствена состојба.

Сместена е во зоолошката градина во Белград.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.