ВМРО-ДПМНЕ: Заев во власта гледа единствена надеж за спас

21.04.2017 | 09:53
Прочитано: 8333

Коалиционите партнери на Заев од Алијанса за Албанците кои како мираз му ја носат тиранската платформа вчера уште еднаш потврдија дека не им е битен државниот интерес, туку националното прашање на Албанците, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Поголема потврда од тоа дека од Алијанса за Албанците ќе коалицираат заради исполнување на барањата од тиранската платформа со СДС, а не за некакoв „граѓански концепт“ кој Заев ни го продава, нема. Зоран Заев е очаен и има патолошка потреба за власт. Заев во власта гледа единствена надеж за спас и амнестија од сите криминали кои ги има сторено тој и неговата криминогена врхушка во врвот на СДС“, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.