ВМРО - ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на Aлаѓозовски

12.08.2017 | 14:11
Прочитано: 6478

ВМРО - ДПМНЕ поднесе интерпелација за работата на министерот за култура Роберт Алаѓозовски.

„Како пратеници од ВМРО-ДПМНЕ сметаме дека со доаѓањето на Алаѓозовски на функцијата министер за култура, оваа област во Македонија за кратко време од седумдесетина дена го допре дното“, велат од ВМРО ДПМНЕ.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.