ВМРО-ДПМНЕ обвинува за однапред договорена зделка при набавката на автобуси во Скопје

22.04.2018 | 14:44
Прочитано: 1089

Градот Скопје станува полигон за пробно возење на автобуси, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ. Од таму велат дека со потпишаните меморандуми се отвора сомнеж дека станува збор за можна коруптивна зделка.

„Дали директно однапред се прејудицира во понатамошна постапка доколку има тендерски процес кој ќе биде добитникот на милионскиот тендер? Кои се мотивите и дали станува збор за однапред договорена зделка чија вредност е неколку милиони евра“, се наведува во соопштението на партијата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.