ВМРО-ДПМНЕ: Кривичните постапки на СЈО се политички мотивирани

17.07.2017 | 12:13
Прочитано: 6049

Кривичните постапки на СЈО се тенденциозни и целосно политички мотивирани. Сите акции кои ги презема СЈО се во насока рушење на угледот на ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство, реагираа денеска од ВМРО - ДПМНЕ.  

Случајот „Тендери“ кој СЈО го отвори, а се однесуваше на наводна злоупотреба на службено овластување при избор на фирма за изведба на градба на објектот на музејот на македонската револуционерна борба е целосно монтиран процес, додаваат од партијата.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.