ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните мора да се изјаснат за договорот со Бугарија

21.10.2017 | 13:58
Прочитано: 3020

Граѓаните мора да се изјаснат за штетниот договор со Бугарија и мора да им се дозволи да го кажат мислењето за овој штетен договор, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Владата на социјалдемократскиот сојуз склучи договор за добрососедство и пријателство со република Бугарија, кој во повеќе точки е штетен за Република Македонија и ги понижува нашите сограѓани.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.