ВМРО-ДПМНЕ бара укинување на притворот за Темелко

22.11.2017 | 19:31
Прочитано: 3277

 

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара ослободување од притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко.  Од партијата велат дека  здравствената состојба на Темелко е влошена.

Остануваат на ставот дека случајот, што го отвори СЈО за изборни нерегуларности,  против него е  конструиран.

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.