Владата ќе обезбеди пари за уредување на гробното место на Тоше

09.11.2017 | 23:21
Прочитано: 3576

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, објави дека Владата донела одлука да обезбеди пари за реконструкција за Офицерскиот дом во Битола, како и за уредување на гробот на Тоше Проески.

„Владата тукушто прифати да обезбеди средства за реконструкција на Офицерски дом во Битола и да се направи споменик на вечниот дом на Тоше Проевски во Крушево“ - напиша Алаѓозовски на својот фејсбук профил.

 
 

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.