Висока дипломатска делегација предводена од Робертсон во Скопје

24.04.2018 | 19:43
Прочитано: 1205

Јасно е дека следните месеци ќе бидат пресудни за евроатланските интеграции на земјава. Дипломатската офанзива засилува.

Денеска, Скопје е домаќин на висока делегација предводена од поранешниот генерален сектретар на НАТО, Џорџ Робертсон. Доцна попладнево беа испорачани и првите пораки.

 


Гаврил Сирачевски
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.